Víte, že pánevní dno:

- souvisí s bolestmi zad?

- je u většiny lidí oslabené?

- je oblastí, kterou by se měli zabývat i muži?

- je potřeba nejen posilovat, ale i protahovat?

...A víte, jak správně na to...?

Některé cviky, které pro cvičení pánevního dna doporučují lékaři, jsou nevhodné. Dokonce i někteří fyzioterapeuti stále učí klienty zastaralé Kegelovy cviky.

Nesprávným cvičením může člověk zvýšit nerovnováhu mezi jednotlivými vrstvami pánevního dna a tím problém zhoršit.

Proto jsem napsala brožuru, ve které se dozvíte:

- co je to pánevní dno

- jak se projevují jeho problémy

- jak problémům s pánevním dnem předcházet

- jak vzniklé problémy řešit

- proč je důležité uvolňování pánevního dna

- jak pánevní dno protahovat

- jak pánevní dno správně posilovat a aktivovat

- proč si pořídit / proč partnerce koupit Venušiny kuličky

- jak souvisí pánevní dno s bolestivou menstruací

- jak o pánevní dno pečovat v těhotenství a po porodu

Co o ní říkají čtenáři?

"Oceňuji především ucelený pohled, s upozorněním i na takové oblasti jako mapování vagíny apod. Také to, že se jedná jen o pár cvičení. Vysvětlena jsou velice jednoduše a přesně, takže jsem konečně pochopila, jak mám cvičení pánevního dna provádět. Přestože na kondičních cvičeních několik cviků na pánevní dno provádíme, takto jsem to ještě nikdy vysvětleno neměla."           Pavla Drbalová

"Děkuji za velmi užitečné rady. Záda bolí méně, povolily zejména v křížové oblasti a SI skloubení."           Lenka Svobodová

Dlouhou dobu jsem tuto brožuru nabízela zcela zdarma. I Vy jste se sem dostali pravděpodobně přes link, který toto deklaroval.

Brožuru si za 2 roky stáhlo kolem 1200 lidí. Na jednu stranu mi chodily děkovné e-maily, na druhou stranu byly desítky lidí, kteří o ni požádali a nikdy si ji nestáhli. Díky tomu jsem si uvědomila, že spousta lidí, kteří něco získají bezplatně, si toho neváží.

Za tu dobu jsem se navíc naučila vážit si sama sebe - své práce i času, kterého trávím nad podnikáním spoustu. Uvědomila jsem si, že si za poctivou práci, dělanou s láskou, zasloužím odměnu.

Rozhodla jsem se tedy brožuru zpoplatnit. 

Neměla být zdarma...?

Na různých místech Internetu zůstaly odkazy, na kterých nabízím brožuru zdarma. Jedná se zejména o různé komentáře v diskuzích na Facebooku. Není možné je všechny dohledat a vymazat. Pravděpodobně jste tuto stránku našli právě díky některému z těchto odkazů.

Rozhodla jsem se Vám proto nabídnout brožuru za symbolickou částku.

Ačkoliv je běžná cena vyšší, speciálně Vám nabízím brožuru za symbolických 29 Kč.

Považuji to za dobré řešení. Brožura zůstane všem dostupná. Koho zajímá a vidí její hodnotu, ten bude ochotný ji projevit i částkou, za kterou by pořídil šálek čaje v kavárně (a nebo krabičku čaje v supermarketu). A pokud v ní někdo hodnotu nevidí, je to naprosto v pořádku. Ušetří si místo na disku, na které by si stáhl zdarma něco, co nevyužije.

O autorce

Bc. Petra Holubová vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci. 

Zajímá se o zdraví, alternativní medicínu, kontaktní rodičovství, osobní rozvoj atd. Pracuje s technikou Kvantový dotyk Matrixu. Je matkou dvou dětí.

Její práci najdete na webu Pruvodkyně na Cestě k lepšímu životu a na Facebooku Průvodkyně na Cestě k lepšímu životu.